Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Başkandan Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Başkentte Konya’nın Kış Sporları Merkezi Projesi masaya yatırıldı
Konya’nın Derbent İlçesi Kaymakamı Arif Oltulu ve İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, iki ayrı bakanlıkta müsteşarlık görevine atanan Konyalı isimleri başkentte ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı

Kaymakam Oltulu ve Belediye Başkanı Acar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanan Faruk Özçelik ile Kalkınma Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanan Kemal Madenoğlu’nu makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı diledi.

Ziyaretlerde, Derbent Aladağ Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi de gündeme geldi.Konya’nın Kış Sporları Merkezi  olması için başlatılan çalışmayla ilgili gelinen nokta ve son gelişmeler  hakkında bilgilendirmede bulunan Kaymakam Oltulu ve Belediye Başkanı Acar, müsteşarlardan projeye sahip çıkarak gereken desteği vereceklerine olan inançlarının tam olduğunu belirtti. Aladağ’ın öncelikle turizm bölgesi ilan edilmesi için de resmi ilk adımların atıldığını, hazırlanan resmi yazının Konya Valiliği kanalıyla Ankara’ya havale edildiğini anımsatan Oltulu ve Acar, bu projenin gerek Konya, gerekse İç Anadolu Bölgesi için önemine dikkat çekti.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar,Aladağ’ın zirvesindeki beyaz örtünün dünyanın en güzel kristal yapısına  sahip kar olduğunun bölgede inceleme yaparak rapor hazırlayan konunun uzmanları tarafından da tesbit edildiğini vurgulayarak, “Kayak için oldukça uygun bir konumda olan 2 bin 385 metre rakıma sahip Aladağ’ımız ayrıca sahip olduğu  11 kilometrelik pist uzunluğu ile de kayakseverler  için  oldukça ideal ve uygun bir potansiyele sahiptir.Projemizin hayata geçmesi ile birlikte Konya ve çevresindeki yerli ve yabancı turizmi daha da canlandırmak, kış turizmine Konya’nın da katkıda bulunmasını sağlayarak bölgenin sosyo-ekonomik anlamda gelişmesine yardımcı olmak, Mevlana Anma törenleri ve Şeb-i Aruz törenine gelen turistlerin bölgede konaklama sürelerini uzatmak ve bölge turizmine alternatifler kazandırmak istiyoruz. Bu sebeple, bölgesel kalkınma niteliğinde olan bu projenin Konya kadar ülkemiz için de önemini çok büyüktür.”dedi.

Ziyaretlerde, bakanlık müsteşarları da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, projeye sahip çıkarak gerekli desteği vereceklerini belirtti.

  İlgili Başlıklar
DERBENT KÜÇÜK KIRKPINAR OLMA YOLUNDA İLK ADIMLARI ATTI
BEM-BİR-SEN'den ziyaret
BEM-BİR-SEN'den ziyaret
Başkan ACAR'dan Ünal ailesine teşekkür ziyareti
HAMDİ ACAR'DAN ZİYARETLER
Dağ Havasında Spor Keyfi
Dağ Havasında Spor Keyfi
Dağ Havasında Spor Keyfi
Başkentte Konya’nın Kış Sporları Merkezi Projesi masaya yatırıldı
Konyalı müsteşarlara “hayırlı olsun” ziyareti
Başkentte Konya’nın Kış Sporları Merkezi Projesi masaya yatırıldı
Başkan ACAR Düzlem Programına Konuk olacak
Başkan ACAR Ak Parti Karatay İlçe Başkanı GENÇ'i Ziyaret Etti
Başkan ACAR Ak Parti Karatay İlçe Başkanı GENÇ'i Ziyaret Etti
Başkan ACAR Ak Parti Karatay İlçe Başkanı GENÇ'i Ziyaret Etti
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz