Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent Güncel Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
DERBENT, BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU İÇİN TEK YUMRUK
DERBENT İLÇESİNDE OLUŞTURULAN “DERBENT BAŞBAKANA DESTEK PLATFORMU”NDAN DESTEK BULUŞMASI

Derbent ilçesinde, bir araya gelen yeni oluşturulan “Derbent Başbakana Destek Platformu” Başbakan Ahmet Davutoğlu’na verdiği tam desteği göstermek için düzenlenen toplantıda buluştu.

Derbent Belediyesi Kültür Etkinlikleri Salonu’nda düzenlenen toplantıya ilçede faaliyet gösteren oda ve dernek başkanlarının yer aldığı sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları, kanaat önderleri, farklı siyasi görüşlerde yer alan isimler katıldı.

Oluşturulan “Derbent Başbakana Destek Platformu” bildirisinin altına imza atan katılımcılar, Konyalı bir başbakan olmasından dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bundan böyle yanında ve destekçisi olduklarını belirttiler.

Derbent Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mustafa Alakır,Başbakan Ahmet Davutoğlu’na tam destek verdiklerini söyledi.

Derbentliler Dayanışma Derneği Başkanı Salih Kıllıçakıllıkoyak da, siyasi görüş olarak farklı bir görüşe sahip olmasına rağmen Konyalı olmasından dolayı, Konya’nın bir evladı olduğu için kendisine bu desteği sağladıklarını dile getirdi.

Konya Arıcılık Birliği Temsilcisi Ali Taçbaç da, Davutoğlu’nun arkasında olarak kendisine destek verdiklerini söyledi.

Derbent Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Ekmekçi ise, geçtiğimiz günlerde Konya’da yapılan destek toplantısına da katıldığını belirterek, “Mehmet Keçeciler, orada  şöyle bir  söz kullandı; “Ben AK Partili değilim, kayıtlı değilim, oy da vermedim ama bu seçimde kesinlikle AK Parti’ye oy vereceğiz, çünkü Ahmet Davutoğlu Konya’dan bulunmaz bir nimet.’ Biz de esnaf ve sanatkarlar olarak Davutoğlu’nun yanındayız.”dedi.

Hacı Ahmet Cami Kebir Derneği ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hamdi Kuyubaşı da, “Biz de arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda başbakanımıza tam destek verme kararı aldık.”dedi.

Derbent Camisi ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Alişar da, bugün gururlu bir günleri olduğunu belirterek, “Burada bir araya gelerek başbakanımızın arkasında herkesin durmasından gerçekten gurur duydum. Biz de başbakanımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız”dedi.

Derbent Süleyman Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda  Derbent Süt Üreticiler Birliği Başkanı Züfer Navruzluk ise, Derbent’in AK Parti döneminde birçok hizmet aldığını, Konyalı başbakanla bu  hizmetlerin daha da artacağına inandıklarını ve o yüzden Davutoğlu’nun destekçisi olduklarını söyledi.

Toplantıda konuşan Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ise, yaptıkları destek çağrısına olumlu cevap veren ilçenin oda ve dernek başkanları, değişik sivil toplum kuruluşlarına mensup başkanlar, mahalle muhtarları ve ilçenin kanaat önderlerine verdikleri bu destekten ötürü teşekkür etti.

Acar, yaptığı konuşmada, Derbent Başbakana Destek Platformu’nun bir araya gelerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’na destek vermesinin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Tıpkı geçmişte Isparta’nın Demirel’e, Malatya’nın Özal’a, Rize’nin Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiği gibi Konya ve Konya’nın bir ilçesi Derbent olarak biz Başbakanımıza destek verelim ki, bu konuda kimi aradıysak, hangi düşünce ve görüşten olursa olsun, sağolun hepiniz bu konuda ikiletmediniz, bir kişi ‘hayır ben farklı düşüncedeyim, destek vermeyim’ demedi. Bu konuda hepinize çok teşekkür ediyorum. Bize de zaten bu yakışır. Biz Başbakanımıza zaten Konya olarak gereken desteği vereceğiz. Ondan sonra da da hem mahallelerimizin, hem ilçemizin yüzü gülece, sonrasında hepimizin yüzü gülecek. Hizmete doyacağız. Allah’ın izniyle şu anda görüyorsunuz, ilçemizin her tarafı şantiye gibi oldu.”dedi.

http://www.milliyet.com.tr/derbent-basbakana-destek-platformu-ndan-konya-yerelhaber-800966/

  İlgili Başlıklar
ALADAĞ'DA KIŞ ETKİNLİĞİ
17. Geleneksel Derbent Festivali
YAPILANDIRMA SON TARİH
Uluslararası Mevlana İmamhatip öğrencilerinden ziyaret
Derbent’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam ediyor
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
DERBENT TOKİ İHALEYE ÇIKTI
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
EMLAK VERGİSİ
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Derbent Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na plaket
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz