Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent Güncel Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
AK PARTİLİ ÖMER ÜNAL DERBENT İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Konya Milletvekili adayı Ömer Ünal, seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın Derbent ilçesini ziyaret etti.

Ünal, kendisine eşlik eden Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ve partililerle birlikte ilçe merkezinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ünal, ilçeye bağlı Çiftliközü Mahallesi’nde de bir kahvehanede mahalle sakinleriyle buluşarak istişare etti.

Ünal, Derbent’te yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin Konya ve Türkiye için önemine dikkat çekti. Konya’nın öz evladı ve bu toprakların çocuğu olan Davutlar’ın oğlu Ahmet Davutoğlu’nun Konya’dan milletvekili adayı, genel başkan ve başbakan olarak ilk kez 7 Haziran’da milletin huzurunda olduğuna vurgu yapan Ünal, “Bizim Konya olarak, Konyalılar olarak evladımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bugünkü 7 Haziran seçimleri emin olun ki, Konya için belki diğer illere göre bir değil, birkaç kat daha önemli. Çünkü, 7 Haziran akşamı yerel, ulusal ve uluslar arası basın sadece bir şeyi sorgulayacak, ‘Ahmet Davutoğlu memleketinde ne aldı, Ahmet Davutoğlu’na memleketi Konya sahip çıktı mı?’  bunu sorgulayacak. Ben göğsümü gere gere şunun olmasını arzu ediyorum;  ‘Konyalı evladına sahip çıktı, bugüne kadar en büyük desteği AK Parti olarak Konya’da Ahmet Davutoğlu’nun genel başkan, başbakan olarak girdiği seçimde Konyalı verdi’  bunu canı gönülden kalben istiyorum,  bu sadece 7 Haziran değil,  Türk siyasi hayatının yıllar sonrasında bile önümüze bizim için bir karne konulduğunda Konya olarak Konyalılar olarak o gün ‘Ahmet Davutoğlu’na sahip çıkan Konya ‘ diye inşallah anılmak istiyoruz,  ben şunu bir çok yerde zikrediyorum, diyorum ki;  zamanında Isparta Demirel’e sahip çıktı,  zamanında Malatya rahmetli Özal’a sahip çıktı,  yine zamanında Rize önce Mesut Yılma’a sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı,  ben bunu bugün diyorum,  yıllar geçmiş aradan.  İnşallah hem 7 Haziran akşamı, hem yıllar sonra da ‘Konya evladına, öz evladına, Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktı’ dedirtmemiz gerekiyor. Bu bizim için inanın o kadar önemli ki, tamam diğer şehirlerde AK Partimiz en iyi dereceyi almalı,  ama biz Konya’da rekor kırmalıyız,  Konya’da bugüne kadar AK Parti’nin aldığı en yüksek oyu almalıyız”dedi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar da konuşmasında, 7 Haziran’daki seçimde AK Parti açısından güzel sonuçların ortaya çıkacağını belirterek, “85 yıllık belediye olan Derbent köy gibiydi,  ama şimdi mahalle sakinleri olarak gelen hizmetleri hepiniz görüyorsunuz. Şu kısa sürede arı kovanı gibi çalışıyoruz, el atmadığımız hiçbir yer yok, Derbent Belediyesi’nin bütçesini toplasanız, katlasanız, çarpsanız şu bir yılda yapılanın onda biri kadar yok. O zaman bu imkanlar nereden geliyor, bu hükümetimizin ve Konya Büyükşehirimizin gücünden geliyor.”dedi. Acar, Derbent ilçesinde, yerel seçimlerin çok çok üstünde bir havanın olduğuna da vurgu yaparak, “Gördüğümüz tablo Allah’ın izniyle çok sevindirici, inşallah Derbent’teki bu gelişme diğer ilçelerimizdeki gelişme, Konyamızın merkezi zaten çok daha iyi durumda, taşra ilçeleri olarak biz de merkeze yaklaştığımız anda inşallah çok güzel bir sonuca ulaşacağız.”diye konuştu. 

  İlgili Başlıklar
ALADAĞ'DA KIŞ ETKİNLİĞİ
17. Geleneksel Derbent Festivali
YAPILANDIRMA SON TARİH
Uluslararası Mevlana İmamhatip öğrencilerinden ziyaret
Derbent’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam ediyor
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
DERBENT TOKİ İHALEYE ÇIKTI
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
EMLAK VERGİSİ
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Derbent Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na plaket
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz