Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent Güncel Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
DERBENT BELEDİYESİ’NİN STRATEJİK PLANI HAZIR
Konya’nın Derbent İlçe Belediyesi’nin stratejik planının hazırlanarak ilçe halkıyla paylaşıldığı bildirildi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, yaptığı açıklamada, nüfus yoğunluğu itibariyle Derbent Belediyesi olarak böyle bir stratejik plan çalışması yapma zorunlulukları olmamasına rağmen, bu çalışmayı yaparak ilçe halkıyla paylaştıklarını söyledi.

Hazırladıkları planın sadeleştirilerek vatandaşların anlayacağı şekilde bir broşür haline getirildiğini anlatan Acar, “Bunu tüm vatandaşlarımıza dağıttık, vatandaşlarımızın eline de bu planla adeta bir koz verdik bile bile. Kendimizi bu yükün altına koymak için, kendimizi bu konuda motive etmek için. Özellikle siyasiler, seçimlerden önce vaad verirler ama bunu seçimden sonra yapmazlar. Biz dönem sonuna kadar,  bir yılımız geride kaldı, yani 4 yıl içerisinde  bu vaadlerimizi yerine getireceğiz Allah’ın izniyle. Biz bunları ilçemizin temel ihtiyaçları olarak belirdik ama daha fazlasını yerine getireceğiz inşallah. Başta kayak merkezi olmak üzere 5 yataklı hastane, sanayi sitesi, kapalı Pazar ve otopark yeri, Hacı Ahmet Mahallesi dere ıslah çalışması, Derbent Başarakavak karayolunun genişletilmesi ve karayolları ağına alınması,Lele, Değiş Tekke, Saraypınar, Arapözü sulama göletlerinin yapılması, Kavak yolu Konya Caddesi peyzaj programı , meydan düzenlemesi, TOKİ çalışmaları, kentsel tasarım ve kent meydanı projesi, kanalizasyon ve içme suyu yenileme projeleri, bölgesel mezbaha ve hayvan pazarı projeleri, şehir konağı ve mahalle konakları yapımı, su arıtma tesisi yapımı, ilçe imar planının revize edilmesi, Aladağ Göl Parkı ve  Dereağzı Göleti sosyal alanı projesi, peynir mağarası projesi gibi  temelde 18 maddelik bir proje, bir o kadar da küçük projelerimiz var.”dedi.

4 yıllık süreçte bu planda yazılı olanların yapılacağını vurgulayan Acar, “Halkımızın da bunun takipçisi olması için hepsinin eline birer tane broşür verdik, bunlardan bizim yapıp yapamadığımız bir şey varsa, bizi bununla ilgili sorguya çekip, eleştirebilecek, hesap sorabilecekler. Hesap sormaları için bu belgeleri kendilerine veriyoruz.”dedi.

  İlgili Başlıklar
Uluslararası Mevlana İmamhatip öğrencilerinden ziyaret
Derbent’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam ediyor
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
DERBENT TOKİ İHALEYE ÇIKTI
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
EMLAK VERGİSİ
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Derbent Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na plaket
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLLERİ DERBENT’E TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz