Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent Güncel Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLLERİ DERBENT’E TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE
AK Parti’den, 7 Haziran’da yapılan genel seçimde Konya milletvekili olarak seçilen 3 isim teşekkür ziyaretlerinde bulunmak amacıyla ilçe gezilerine başladı.

AK Parti Konya Milletvekilleri Mehmet Babaoğlu, Abdullah  Ağralı ve Leyla Şahin Usta mazbatalarını aldıktan sonra, bu kapsamda ilk olarak Derbent ilçesini ziyaret etti. Milletvekilleri, Derbent'te kendilerine eşlik eden İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, il teşkilatı yöneticileri, AK Parti İlçe Başkanı Emin Uçar, belediye meclis üyelesi ve partililerle birlikte ilçe merkezi ve ilçeye bağlı Çiftliközü Mahallesi'nde kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, kahvehanede vatandaşlara hitabederek, 7 Haziran seçimlerinde Derbentliler'e verdiği güçlü destekten ötürü teşekkür ederek, yürütülen koalisyon çalışmalarına değindi. Hükümetin kurulamazsa yine çarenin millet olacağını vurgulayan Babaoğlu, "AK Parti 13 senedir Türkiye'yi imar eden bir parti olarak bu müzakerelerde hep olumlu yapıcı ve Türkiye'nin geleceğini düşünür şekilde hareket edecek, asla önü tıkayan bir parti olmayacak. Eğer önünü tıkarsa, bilin ki bu bizden değildir. Sizin verdiğiniz bu yetki, sorumluluğu o doğrultuda kullanacağız biz. Çünkü, Türkiye'nin bekası her şeyden önemlidir.Bir de şu tesbiti yapmak istiyorum; seçimin olduğu akşamdan bugüne kadar bizi arayan partimize oy vermiş vermemiş bir çok insan şunu söylüyor ve 'keşke sandığa gitseydim AK Parti'ye oy verseydim,diğer partilere oy vermeseydim de memleket bu duruma düşmeseydi. Çünkü biz refaha, başarıya alıştık.’diye. Şu anda insanlarda müthiş bir tedirginlik var, 'elimizden şu ana kadar kazandıklarımız uçup gidecek' diye Allah korusun. Ama, AK Parti bunun gitmemesi için her türlü sorumluluğu alacak.Bunu bilip bizlere de inanmaya devam edin."dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise, konuşmasında, seçimden sonra ortaya çıkan tablo konusunda kimsenin endişelenmesine gerek olmadığını dile getirerek, "Başbakanımız da, teşkilatlarımız da çok ciddi bir çalışma içerisinde. Türkiye'yi daha iyi bir yönetime daha iyi bir geleceğe taşımak için var gücüyle çalışacak, bizler de çalışacağız. İnşallah yolumuz ve önümüz açık, Türkiye'nin önünü kimse kesemez. Bu tip endişeleri olan varsa da boş endişelerdir, biz buradayız, dimdik ayaktayız. Biraz zor bir meclis olacak, bu bir gerçek. Hep bize mücadele düştü, hiçbir zaman kolay dönemlerde iş yapmadık, yine bir zor dönemdeyiz ama hep zor dönemlerin sonu hep iyi olur, hayrolur, aydınlık olur. Ben Türkiye’nin daha aydınlık, daha iyi bir Türkiye’ye kavuşmak için bugünleri iyi değerlendirmemiz ve birlik beraberliğimizi korumamız gerektiğine inanıyorum.”dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı ise, seçim sonrasında ülkedeki güven ve istikranın öneminin bir kez daha görüldüğüne dikkat çekerek, "Bunu görme fırsatı verdi bize. O açıdan ileriye dönük, umutlarımız yüksek, huzur içerisinde bir seçim dönemi geçirdik, sistemden kaynaklanan bir problem diyelim, yani bugün mevcut seçim sisteminde meclise 4 parti girdiği andan itibaren bir partinin tek başına iktidarı mümkün gözükmüyor, bunun doğal sonucu olarak şu anda yüzde 41'i alan bir parti iktidar olamıyor, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok aslında. Bununla ilgili mutlaka üzerimize düşeni yapacağız."dedi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ise konuşmasında, Derbent ilçesinin son seçimde tarihindeki en büyük desteği AK Parti’ye sağladığına dikkat çekerek, “Derbent olarak nankör değiliz, yapılan hizmetlere karşı teşekkür ederiz ve onu sağlayan insanlara da minnetimizi ifade ederiz. Bu da Derbent’in vefalı ve sağduyulu görüşünün bir tezahürü oldu. Derbent hala gördüğünüz gibi şantiye gibi. Hala hizmetler son süratle devam ediyor. Başarakavak yolumuz bu sene kaplama yapılacak, gelecek yıl yaklaşık 20 milyonluk bir maliyetli bir ödenekle ihalesi yapılacak, projesi hazırlandı. Hastanemizin ise onayı geldi, bu konuda AK Parti Konya Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu Bey çok gayret etti,kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ziyaretimize gelen Konya  milletvekillerimiz Leyla Hanım ve Mustafa Ağralı bey  de şu anda bu hastanenin personelinin hızlı bir şekilde sağlanıp, buranın 24 saat hizmet vermesi için gerekli çalışmalara başladılar. Diğer taraftan, Babaoğlu vekilimiz de bölgenin vekili olarak göletlerle ilgili konuda bizlere yardımcı olacak. 5 göletimiz var şu anda proje halinde.”diye konuştu.

  İlgili Başlıklar
ALADAĞ'DA KIŞ ETKİNLİĞİ
17. Geleneksel Derbent Festivali
YAPILANDIRMA SON TARİH
Uluslararası Mevlana İmamhatip öğrencilerinden ziyaret
Derbent’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam ediyor
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
DERBENT TOKİ İHALEYE ÇIKTI
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
EMLAK VERGİSİ
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Derbent Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na plaket
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz