Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent Güncel Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
İlçe merkezinde köprü üzerine inşa edilen sanayi dükkanı dönemi tarih oluyor

İlçe merkezinde köprü üzerine inşa edilen sanayi dükkanı dönemi tarih oluyor. Başlatılan çalışmalar ile dere ıslah edilip çevresi gece aydınlatılıp düzenli hale getirilecek, dükkanlar ise yapılacak yeni sanayi sitesine taşınacak.

Derbent ilçesinde, hayata geçirilecek proje ve başlatılacak çalışmalarla dere üzerinde sanayi dükkanı dönemi tarih oluyor.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, yaptığı açıklamada, Aladağ’dan gelen suların aktığı ilçe merkezinden geçen ve suları  Beyşehir Gölü’ne kadar ulaşan derenin üzerinde sanayi sitesi dükkanı döneminin çok yakın bir gelecekte tarih olacağını söyledi.

Derbent şehir merkezinde geçmişte yer sıkıntısından dolayı dere üzerindeki köprü üzerine sanayi sitesi dükkanları kurulmuş olduğunu anlatan Acar, “Hatta çamaşırhane ve tuvaletler dahi yapılmış. Dere üzerinde bulunan dükkan ve işyerleri risk oluşturduğu gibi, göze de hoş bir örüntü vermiyordu. Ancak, şu anda biz şartları zorlayarak yeni sanayi sitesi çalışmamızı başlattık. İnşallah dere üzerindeki bu binaların hepsini kaldıracağız. İlçemizde 16 dükkanlık bir yeni bir sanayi sitesi oluşturuyoruz.”dedi.

Dere üzerindeki sanayi sitesi binalarının kaldırılmasıyla birlikte DSİ’nin de derede ıslah çalışmaları başlatacağını belirten Acar, “DSİ kurumumuz burada güzel bir çalışmaya imza atacak. Şu anda çirkin ve kötü görünüme sahip bu dere ve kanal bir süre sonra bir bakacağız ki, geceleri ışıklandırılmış, ıslah edilmiş, etrafına banklar konularak düzenleme yapılmış bir hale gelecek. Burası Derbent’in en güzel yeri olacak.”dedi.

Aladağ’dan gelen eriyen kar ve yağmur sularının aktığı derenin suyunun  Beyşehir Gölü’ne kadar uzandığını anlatan  Acar, bu yıl rahmetin bol olması nedeniyle su akışı iyi durumda olan derenin, yağışın az olduğu dönemlerde çevresindeki okul ve etrafa kötü kokular yayarak sıkıntı oluşturduğunu belirterek, “Burası yeni sanayi sitesi çalışmamız ve DSİ’imizin yürüteceği çalışmaların ardından çevresine daha fazla güzellik katan bir yer haline dönüşecek.”diye konuştu. 

  İlgili Başlıklar
ALADAĞ'DA KIŞ ETKİNLİĞİ
17. Geleneksel Derbent Festivali
YAPILANDIRMA SON TARİH
Uluslararası Mevlana İmamhatip öğrencilerinden ziyaret
Derbent’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam ediyor
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
DERBENT TOKİ İHALEYE ÇIKTI
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
EMLAK VERGİSİ
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Derbent Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na plaket
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz