Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent Güncel Haberler
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ile İlçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Aladağ’a yapılacak olan kayak merkezi projesi hakkında bilgi vermek için Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziy

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ile İlçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Aladağ’a yapılacak olan kayak merkezi projesi hakkında bilgi vermek için Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziyaret etti. Başkan Hamdi Acar, Aladağ’ın Konya’ya renk katacak bir proje olduğuna dikkat çekti.

 

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Aladağ’a yapılacak olan Kayak Merkezi Projesi’nin Konya’ya değer katacağını ifade etti. Acar, “Aladağ, Konya’mıza renk katacak bir yatırımdır. Şeb-i Arus için dünyanın dört bir tarafından gelen yerli ve yabancı turistler için bir alternatif turizm merkezi olacağına inancımız tamdır. Başta Selçuk Üniversitesi olmak üzere diğer üniversitelerimizin de desteğini alacak olmamız bizi çok mutlu etti. Aladağ’daki proje Konya’mıza renk katacak.” dedi.

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin iseDerbent’e yapılacak olan kayak merkezinin Konya’nın eksikliğini gidereceğini ifade etti. Şahin, “Böyle bir kayak merkezi projesi, İç Anadolu Bölgesi’nde ciddi anlamda eksikliği hissedilen bir projedir. Konya’da bu işe gönül vermiş çok sayıda insan var, akademisyen var, öğrencilerimiz var. Ve Konya’mızın dışındaki merkezlere gitmektedirler. Projenin hayata geçmesini biz sonuna kadar destekliyoruz. Hatta imkân bulabilirsek, projenin içerisinde de olmak istiyoruz. Proje ile birlikte kentin, tanıtımı ve kalkınmasının da artacağını düşünüyorum. Aladağ Kayak Merkezi Projesi, Konya gibi sosyal aktivitesi sınırlı olan bir kente ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.” dedi. Projenin öğrenciler için de örnek bir eğitim alanı olacağına dikkat çeken Rektör Şahin, Derbent’te açılacak bir sosyal tesis veya işletmenin, Selçuk Üniversitesi öğrencilerinin de staj yapmasına imkân tanıyacağını dile getirdi.

 

Derbent Kaymakamı Aziz Kayabaşı da merkezi idarelerin projeye önem verdiğini hatırlattı. Kayabaşı, “Proje hakkında bilgi verme çalışmalarımız devam ediyor. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in de destek sözü bizi onurlandırdı. İnşallah hem Derbent için hem de Konya için bu proje hayırlı olacaktı. Türkiye 28 kayak merkezi var. Yapılan incelemelerde, Derbent’teki kayak merkezinin en iyi 5 pistten biri olacağı kanıtlanmış durumda. Heyecanla projenin hayata geçirilmesini bekliyoruz.”İfadelerini kullandı.

 

2 bin 385 metre rakımda faaliyet gösterecek olan kayak merkezinin yapısal özellikleri de saymakla bitmiyor. Bitki örtüsü doğal çim olan pist, kar yağdığında kaymayı kolaylaştırıyor. Ayrıca kristal kar kalitesine sahip olan merkezde 4 ay boyunca kar yerde kalıyor. Kar kalınlığının 1 metreye yaklaştığı pist ise yüzde 65 eğime sahip. Toplam pist uzunluğu ise 30 kilometre ile Türkiye’nin en önemli pistleri arasında gösteriliyor. Yapılacak olan tesis, yalnızca kış aylarında hizmet vermeyecek. Diğer mevsimlerde ise vatandaşların doğa sporları yapmalarına imkan tanınacak. 

  İlgili Başlıklar
ALADAĞ'DA KIŞ ETKİNLİĞİ
17. Geleneksel Derbent Festivali
YAPILANDIRMA SON TARİH
Uluslararası Mevlana İmamhatip öğrencilerinden ziyaret
Derbent’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam ediyor
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
ALADAĞ, EN İYİ 5 KAYAK PİSTİ ARASINDA OLACAK
DERBENT TOKİ İHALEYE ÇIKTI
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
EMLAK VERGİSİ
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
DERBENT’TE 46.DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
Derbent Kaymakamı ve Belediye Başkanı’na plaket
Derbent’te dere üzerinde dükkan dönemi kapanıyor
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz