Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Derbent Aladağ Kayak Merkezi’ne Konyalı sanayicilerden destek
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü’yü makamında ziyaret etti.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü’yü makamında ziyaret etti. O ziyarete Kayak Federasyonu İl Temsilcisi Fatih Özboyacı da eşlik etti. Görüşmede 17 Aralık 2018 tarihinde birinci etabının açılması planlanan Derbent Aladağ Kayak Merkezi gündemdeydi.Başkan Hamdi Acar, Konya’da kış sporlarına en çok iş adamları ve sanayicilerin ihtiyaç duyduklarını belirtti.

 

 

Projenin tanıtımı ve daha güçlü hale gelebilmesi için sivil toplum kuruluşlarının desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirten Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, yoğun iş temposuyla çalışan sanayicilerin Aladağ’da bedensel ve fiziksel olarak dinlenebileceğini ifade etti. Başkan Acar,”Konya’mızın yoğun nüfusu ve hala büyümeye devam eden kapasitesi bir tarafta da tabi insanları gerek ruhsal gerekse bedensel olarak dinlendirecek, dağ havası alacak, oksijen alacak, motivasyonsağlayacak, stres atacak yerlere ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Bunun için de Konya’ya yarım saat veya kırk dakikalık mesafedeki Aladağ güzel bir zemin hazırlıyor.  İnşallah sadece kış sporları için değil, 365 gün burası Konya’mıza hizmet verecek. Böyle hayırlı bir hizmette de biz, Konya Sanayi Odası’ndan da destek bekliyoruz” dedi.

 

 

TURİZM İLANI YATIRIMCILARA TEŞVİĞİN ÖNÜNÜ AÇTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve turizm merkezi ilan edilmesiyle birlikte tahsis işlemlerinin hızlandırıldığını ifade eden İlçe Belediye BaşkanıHamdi Acar,“Burada gerçekten hem karın kalitesi, hem de kayak alanlarının eğimi, görsellik açısından bin 900 metreye kadar çam ormanlarıyla bezeli olması, hem de bölgenin diğer yaz sporlarına da çok uygun olması sebebiyle bölgenin cazibe merkezi olacağını ifade edebiliriz. Bu inancımızın gereği olarak da gerek fizibilite raporlarının hazırlanması planların tamamlanması ve gerekse de turizm ilanı çok önemliydi.  Çünkü bin 900 metre ile 2 bin 385 metre arası çıplak olmasına rağmen ormanda gözüküyordu. Oranın tahsisi için de kültür turizm ilanı gerekliydi. Oda resmi gazetede cumhurbaşkanımızın onayıyla yayınlandı. Kültür turizm ilanının olmasının ikinci faydası da yatırımcılara da devletin dolaylı teşviklerinin sağlanmasıydı. Bölgeye yatırım yapacak olan iş adamlarının doğrudan veya dolaylı olarak devletten teşvik alacağını da söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

 

 

                “BÖYLE BİR TESİSE EN ÇOK İŞ DÜNYASI İHTİYAÇ DUYUYOR”

Derbent’e yapılacak olan doğa ve spor tesisine en çok çalışan kesimin ihtiyacı olduğunu vurgulayan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü iseprojeye destek verdiklerini vurguladı. Kütükçü, “Bu tür tesislere ve bu tür faaliyetlere en çok ihtiyacı olan kesim de iş dünyası ve sanayici kesimi…  Çünkü çok yoğun çalışan, çok stresli çalışan ve kendisine zaman ayıramayan hakikaten bu tür tesislere en çok ihtiyacı olan kesim iş dünyası kesimi… Dolayısıyla bu bizim için son derece önemli ve kritik bir kazanım olacak. Artık Konyalı iş dünyası ve sanayici arkadaşlarımızı bu tesislerde yoğun olarak kış sporuna yazında yaz sporlarına davet edeceğiz. Ben gönülden destekliyorum.  Bu tesisin ve bu projenin Konya’nın büyük bir açığını kapatacağına, ihtiyacını karşılayacağına ve hızla gelişeceğine gönülden inanıyorum. “ şeklinde konuştu.

“ÇOK AVANTAJLI BİR TESİS OLACAK”

Projenin Konya turizmi için de avantaj sağlayacağını dile getiren Konya Sanayi Odası Başkanı MemişKütükçü, “Ben bu projeyi hem sizin şahsınız da hem de medya üzerinden başından beri yakından takip ediyorum. Şu anda geldiğiniz noktanın önemli olduğunu ve iyi bir nokta olduğunu da görüyorum. Tabi bu kazanımın mutlaka halkın kullanımına hazır hale getirilmesi ve bunun hızlıca yapılması önemli... Şuan da Konya şehir merkezine 54 kilometre mesafede bu kadar pozitif özelliği aynı anda barındıran,  2 bin 400 metre rakımda hakikaten çam ormanlarının yoğun olduğu bir bölgede hem yaz hem kış mevsimlerinde hatta yıl boyu dinlenme imkânına, spor yapma imkânına sahip olabilmek Konya için çok büyük bir avantaj.“ dedi.

 

http://www.derbent.bel.tr
bilgi@derbent.bel.tr ; derbentbld@hotmail.com ; derbentbelediye@hotmail.com
  İlgili Başlıklar
Konyalı muhtarlar Aladağ’a tırmandı
Başkan Acar’dan Esnaf Odalarına ziyaret
Derbent’te Başkan Erdoğan coşkusu
Derbent Aladağ’da futbol takımları kamp yapabilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’nın beklediği projeyi onayladı
Derbent Ak Parti döneminde şaha kalktı
Derbent’te bayramlaşma heyecanı
Derbent Aladağ Kayak Merkezi’ne Konyalı sanayicilerden destek
Başkan Hamdi Acar’dan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’a ziyaret
Derbent kamp merkezi haline geldi
Derbent’te eğitimli çiftçi dönemi başlıyor
Derbent Aladağ’ın fizibilitesi hazırlandı
Derbent’te 2 bin kişi iftar sofrasında buluştu
Derbent Heyetinden Ankara’ya çıkarma
Ak Parti Derbent Danışma Meclisi Toplantısı
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz