Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’nın beklediği projeyi onayladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’nın beklediği projeyi onayladı.

Bakanlar Kurulu’nca "Derbent Aladağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" olarak tespit ve ilan edilmesi kararı alındı. Bu karar başta Derbent olmak üzere Konya’da mutlulukla karşılandı.

 

 

Konya’nın kış turizmi hayali gerçek oluyor. Yoğun çalışmalar sonucunda projesi hazırlanan Derbent Aladağ Kayak Merkezi’ne bir adım daha yaklaşıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un onayının ardından Başbakan Binali Yıldırım’ın imzasıyla Bakanlar Kurulu’na sunulan projeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da onay verdi. Erdoğan tarafından imzalanan proje Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar başta Derbent olmak üzere Konya’da mutlulukla karşılandı. Projenin hazırlanmasından onaylanmasına kadar emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, “Konya Derbent Aladağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, Cumhurbaşkanımızın onayıyla Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Bundan dolayı büyük bir memnuniyet ve heyecan içerisindeyiz. Sadece Konya’mıza değil, İç Anadolu Bölgesi’ne ve bütün yurda hitap edecek projeyi Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’in de destekleriyle hızlı bir şekilde tesislerin tamamlanması için gayret sarf edeceğiz. Tesislerin yapımını 17 Aralık 2018 yılına kadar tamamlamayı planlıyoruz. İnşallah, 745. Vuslat Yıl Dönümü Etkinliklerinin son gününde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleriyle tesislerimizin açılışı gerçekleştirilecek. Böylece Konya’mız büyük bir projeyi kazanmış olacak. Bu anlamda AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Sorgun’a,Konya Milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e projenin bu aşamaya gelmesine destek verdikleri için Derbent adına çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki bölümde de Kalkınma Bakanlığı’mız ileGençlik ve Spor Bakanlığı’mızdan alacağımız hizmetlerle hükümetimiz bu hassasiyetini devam ettirecektir. Çünkü bu proje, sadece kış turizmi değil, aynı zamanda yaz turizmine de ev sahipliği yapacaktır. . Derbent’e yapılacak olan kayak merkezi, Konya’nın Türkiye’ye hatta dünyaya açılan bir penceresi olacak. Derbent ile birlikte Konya kış turizminde de söz sahibi olacak. Diğer kayak merkezlerine giden vatandaşlar, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Derbent’i de tercih edecek. Konya’da yaşayanlar, özellikle tatil günlerinde 1 saat sonra kayağa hazır bir şekilde merkezde olabilecek.Bu kararın başta Derbent olmak üzere Konya’ya hayırlı olmasını dilerim.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ 5 PİSTİ ARASINDA

2 bin 385 metre rakımda faaliyet gösterecek olan kayak merkezinin yapısal özellikleri saymakla bitmiyor. Bitki örtüsü doğal çim olan pist, kar yağdığında kaymayı kolaylaştırıyor. Ayrıca kristal kar kalitesine sahip olan merkezde 4 ay boyunca kar yerde kalıyor. Kar kalınlığının 1 metreye yaklaştığı pist ise yüzde 65 eğime sahip. Toplam pist uzunluğu ise 30 kilometre ile Türkiye’nin en önemli pistleri arasında gösteriliyor. Yapılacak olan tesis, yalnızca kış aylarında hizmet vermeyecek. Diğer mevsimlerde ise vatandaşların doğa sporları yapmalarına imkân tanınacak.

 

http://www.derbent.bel.tr
bilgi@derbent.bel.tr ; derbentbld@hotmail.com ; derbentbelediye@hotmail.com
  İlgili Başlıklar
Konyalı muhtarlar Aladağ’a tırmandı
Başkan Acar’dan Esnaf Odalarına ziyaret
Derbent’te Başkan Erdoğan coşkusu
Derbent Aladağ’da futbol takımları kamp yapabilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’nın beklediği projeyi onayladı
Derbent Ak Parti döneminde şaha kalktı
Derbent’te bayramlaşma heyecanı
Derbent Aladağ Kayak Merkezi’ne Konyalı sanayicilerden destek
Başkan Hamdi Acar’dan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’a ziyaret
Derbent kamp merkezi haline geldi
Derbent’te eğitimli çiftçi dönemi başlıyor
Derbent Aladağ’ın fizibilitesi hazırlandı
Derbent’te 2 bin kişi iftar sofrasında buluştu
Derbent Heyetinden Ankara’ya çıkarma
Ak Parti Derbent Danışma Meclisi Toplantısı
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz