Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Derbent
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Derbent Aladağ’da futbol takımları kamp yapabilecek
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, muhtarlarla toplantı yapmak üzere ilçeye gelen Konya Valisi Yakup Canbolat’a Aladağ Kayak Merkezi projesinin akıbeti hakkında bilgi verdi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, muhtarlarla toplantı yapmak üzere ilçeye gelen Konya Valisi Yakup Canbolat’a Aladağ Kayak Merkezi projesininakıbeti hakkında bilgi verdi.Aladağ’a yaklaşık 35 kilometre kayak pisti yapılabileceğini ifade eden Acar, merkezde doğa sporlarının yapılabileceği ve futbol takımlarının kampa girebilecekleri alanların da oluşturulacağını söyledi.

 

 

Konya’nın Derbent ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Konya Valisi Yakup Canbolat, İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar’ı makamında ziyaret etti. Başkan Acar, Vali Canbolat’a Aladağ’a yapılması düşünülen kayak merkezindeki gelişmeler hakkında bilgi verdi.Acar, “Aladağ’da 30-35 kilometrelik bir kayak pisti elde edebiliyoruz. Yaz aktiviteleri yapma adına da önemli projelerimiz var. Yamaç paraşütü, Off- Road ve bisiklet sporlarının yapılabileceği alanlar kazandırmayı hedefliyoruz. Aladağ, özelliklekısa zamanda futbol takımlarının kamp yapabileceği bir yer haline gelecek. Büyükşehir Belediyemiz ilk tesisin ihalesini yapmak için çalışmalara başladı. Sayın Tahir Akyürek kayak merkezinin kazandırılması için bu noktada üzerine düşen görevden daha fazlasını yapıyor. İnşallah Aladağ, Konya’nın turizmine önemli katkılar sağlayacak.” dedi.

 

 

ALADAĞ’DA KOORDİNASYONU VALİLİK ÜSTLENECEK

Konya Valiliği görevine başladığı tarihten itibaren Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar’ın kendisine Aladağ Kayak Merkezi hakkında bilgiler verdiğini ifade eden Vali Yakup Canbolat da Aladağ’ın Konya’daki turizme bakış açısını değiştireceğini ifade etti.Bir önceki görev yerinde kayak merkezi çalışmaları yaptığını dile getiren Vali Canbolat, “Hakkâri valisiyken de bu kayak işleriyle biraz uğraştık. Orada da kayakçılığa yönelik alt yapı çalışmalarıyla ilgili faaliyetler gerçekleştirdik. O yüzden bir vali olarak bu konuya vakıfım. Kayakçılıkta önemli olan mevsimsel olarak düşen kar miktarı ve coğrafyanın buna müsait olup olmadığıdır. Aladağ için yapılan fizibilite çalışmalarında kayakçılığa 4-5 ay civarındaki bir sezonda müsait olduğu görülmüştür. Coğrafya olarak da, topoloji olarak da Aladağ kayakçılığa müsait olarak görünüyor. Kar yapısı açısından da bu sporun yapılmasında herhangi bir sakınca yok.” dedi.

 

 

ALADAĞ, KONYA EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

Projedeki gelişmeleri yakından takip ettiğini dile getiren Konya Valisi Yakup Canbolat, “Büyükşehir Belediyemiz projeleri detaylandırdı. Bu çalışmaların nihayetlenmek üzere olduğunu söyleyebiliriz. Sonra Aladağ ile ilgili ihale süreci başlayacak. “Kayakçılık, Konya’ya ne kazandırır” diye soracak olursak; Konya Selçuklu başkenti, yani Kadim bir başkent… Bu başkentte bir turizm anlayışı var. Ancak bu anlayışın geliştirilmesi gerekiyor. Geliştirmek için de en önemlilerinden biri de kayakçılık olacaktır. Derbent’in Konya kent merkezine ve havalimanına yakın olması, büyük bir şehre yakın lokasyona sahip olmasının getireceği büyük avantajlar olacaktır. Bu hem Konyalı hemşerilerimizin hem de diğer illerde yaşayanvatandaşlarımızın buraya gelmesini kolaylaştıracaktır. Ciddi anlamda Derbent ilçemizde ve Konya’mızda turizme bakışı değiştireceğini düşünüyorum. Aladağ, böylece ekonomik anlamda kente de ciddi manada gelir sağlayacaktır.” dedi.

 

KONYA, DOĞA SPORLARININ MERKEZİ OLACAK

“Aladağ’ı sadece bir kayak merkezi olarak değerlendirmememiz gerekiyor.” Diyen Vali Canbolat,Derbent’intemiz havasının ve imkânlarının 365 gün kullanılmasını amaçlandığını vurguladı. Canbolat, “ Özellikle yaz mevsimlerinde yayla turizmini faaliyete geçirebiliriz. Sportif etkinlikleri de içerisinde barındıran ve kış mevsimlerinde de kayakçılık ile ön plana çıkan bir merkez haline gelmesini arzu ediyoruz. Koordinasyon olarak Konya Valiliği bu göreve her zaman hazırdı. Büyükşehir Belediyemiz, milletvekillerimiz ve Derbent Belediye Başkanımız Hamdi Acar ile birlikte iş birliği yaparak,Aladağ’ın doğru şekillenmesi ve doğru bir yatırımın kazandırılması adına her türlü desteği vermeye hazırız.” İfadelerini kullandı.

 

 

Derbent programı çerçevesinde 2001 yılında şehit olan Jandarma Er İsmail Kıvrak’ın baba ocağını da ziyaret eden Vali Yakup Canbolat, şehit ailesinin acılarını paylaştı.

 

http://www.derbent.bel.tr
bilgi@derbent.bel.tr ; derbentbld@hotmail.com ; derbentbelediye@hotmail.com
  İlgili Başlıklar
Konyalı muhtarlar Aladağ’a tırmandı
Başkan Acar’dan Esnaf Odalarına ziyaret
Derbent’te Başkan Erdoğan coşkusu
Derbent Aladağ’da futbol takımları kamp yapabilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’nın beklediği projeyi onayladı
Derbent Ak Parti döneminde şaha kalktı
Derbent’te bayramlaşma heyecanı
Derbent Aladağ Kayak Merkezi’ne Konyalı sanayicilerden destek
Başkan Hamdi Acar’dan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’a ziyaret
Derbent kamp merkezi haline geldi
Derbent’te eğitimli çiftçi dönemi başlıyor
Derbent Aladağ’ın fizibilitesi hazırlandı
Derbent’te 2 bin kişi iftar sofrasında buluştu
Derbent Heyetinden Ankara’ya çıkarma
Ak Parti Derbent Danışma Meclisi Toplantısı
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz