Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Eğitim Öğretim
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Bardağı taşıran son damlayı oana bırakmayalım

Değerli velilerimiz.
Çocuklarımızı yetiştirirken çok aşırı beklenti içine girmeyelim. Çocuklarımız yarış atı değil ama malesef SBS,ÖYS, Kps ve daha bir çok sınava hazırlanmak zorunda kalınıyor. 
 
  Öğrencilerimizin baskı yapılmadan sınava hazırlanmaları onları rahatlatacaktır. Ve becerebilecekleri bir mesleğe eninde sonunda kavuşacaktır. Çocuklarımızdan her şeyin en iyisini beklemeyelim. Yapabildiğini bekleyelim. Belki Bizim çocuğumuzun süper olmasını parmakla gösterilmesini vs. vs isteyebiliriz. Onlar bizim isteklerimiz. Bu yüzden çocukların istekleri göz önüne alınmalı. Çok fazla başarı beklentisine girmeyelim.

  Beklentiler bazen bardağımızı yavaş yavaş doldurur. Çocuğumuzda başarma hırsıda oluşabilir. Çocuğumuz bir çok sınavı birincilikle de bitirebilir. Fakat bu sizin beklentinizin bir sonucudur. Çocuğumuz ileride küçük bir başarısızlığın karşısında kendini kaybedebilir.

  Bu nedenle her şeyi çocuğumuza bırakalım . Öğrenecekse bırakın öğrensin. Öğrenmeyeceksede belki başka alanda bilgi edinme ihtiyacı var.  Yetenekleri belki başka alanlarda.  Çocuğumuzun başarısıyla nasıl öğünüyorsak, başarısız olduğu zamanda  çocuğumuzdan kopmayalım ona her zaman destekci olalım.


 
 

  İlgili Başlıklar
Yabancı uyruklu öğrenciler Derbent’te
Derbent’te kariyer günleri etkinliği
Başkan Acar’dan üniversitelilere tecrübe paylaşımı
Derbent Anadolu İmamhatip Lisesi öğrencilerine kapısını açtı
Bardağı taşıran son damlayı oana bırakmayalım
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz