Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Canlı video izle
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Tatilde camiye giderek bilgisayar kazandılar
Çiftliközü beldesinde Merkez Camii imam-hatibi ve müezzininin başlattığı tablet bilgisayar kampanyası sona erdi.

 Kampanya kapsamında 15 gün tatil boyunca hiç aksatmadan 5 vakit namaza gelen 18 yaş altı genç ve çocuklar tablet bilgisayar kazanırken, ödüllerini Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ve diğer protokol mensupları verdi.

 

DERBENT-Derbent ilçesine bağlı Çiftliközü beldesi Merkez Camii'nde İmam-Hatib ve müezzin olarak görev yapan din görevlileri tarafından 18 yaş altı gençler ile çocuklara yönelik olarak başlatılan tablet bilgisayar ödüllü kampanya sona erdi. Kampanyanın sonunda tablet bilgisayar kazananların ödülünü Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ile diğer protokol mensupları verdi.

Kampanya kapsamında ara tatil döneminde 15 gün boyunca 5 vakit camiye gelerek namazlarını kılan ve sonrasında namaz ve Kur’an-ı Kerim’den sureleri öğrenen büyük bölümü ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenci olan 18 yaşın altındaki  27 çocuk ve genç tablet bilgisayar ödülü kazanırken,kampanyaya dahil olduğu halde çeşitli sebeplerle birkaç cami vaktini kaçıran  9 çocuğa ise teselli olarak MP3 müzik çalar hediye edildi.

Eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlamasının ardından kampanya sona ererken, ilçeye bağlı Çiftliközü beldesinde Kur’an Kursu hizmet binası önünde ödül töreni düzenlendi. Törene Derbent İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, Derbent İlçe Müftüsü Mehmet Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İshak Akyazıcı, Çiftliközü, Belde Belediye Başkanı Süleyman Akıncı, Çiftliközü Derneği Başkanı İbrahim Elmalı, daire amirleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan kampanyayı düzenleyen Merkez Camii İmam Hatibi İbrahim Ceylan, 15 gün süren Şubat tatili boyunca fire vermeden 5 vakit camiye devam eden 18 yaşaltındeki genç ve çocuklara tablet bilgisayar, devamsızlık yapmasına rağmen camiye gelmeyi sürdürenlere ise teselli olarak MP3 çaları hediye ettiklerini söyledi.

Ceylan, kampanyaya katılan çocukların sabah namazının ardından, namaz kılınışı, iman esasları, 32 farz ve namaz surelerini, yatsı namazından sonra ise Kur’an-ı Kerimi öğrenerek 15 tatili dolu dolu geçirdiğini belirterek, kampanya kapsamında ödül olarak verilen tablet bilgisayar ve MP3 hediyesine sponsor olan Konya il merkezinde ikamet eden ve beldede yaşayan Çiftliközülü vatandaşlara teşekkür etti.

Derbent İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınmanın da önemine dikkat çekerek, “Her zaman büyükler küçüklere örnek olmuyor, bazen küçükler de büyüklere örnek oluyor. 15 tatili boşa getirmeyen bu pırıl pırıl çocuklarımız gerçekten güzel bir örnek ortaya koydular. İnşallah bu davranışları ile Derbent’e, Konya’ya hatta Türkiye’ye örnek olurlar.”dedi.

Derbent İlçe Müftüsü Mehmet Ak da yaptığı konuşmada,  cami görevlilerinin böyle bir manzarayı hazırlamış olmasından herkesin haz duyup sevineceğini belirterek, “Çiftliközü’nde böyle bir olayın olması, gerek Konya’da ikamet eden Çiftliközü nüfusuna kayıtlı vatandaşlarımız ile Çiftliközü’ndeki kardeşlerimize, böyle bir moral desteğinde bulunmuş olmasından ben ziyadesiyle çok sevindim. Gerek cami görevlilerimize, gerek dernek yöneticilerimize, küçük yavrularımıza ve bunların anne ve babalarına canı gönülden teşekkür ediyorum”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İshak Yazıcı ise, ödül kazanan öğrencilerine seslenerek, “Bunun ufak bir hediye olduğunu düşünün. Allah indinde daha büyük bir hediyeyi alacağınızı düşünün. İkinci olarak da yaptığınız işin devamı önemli, inşallah devamını getirin, asıl hediyeyi o zaman alacaksınız”diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödüllerini almak için tören alanında toplanan öğrenciler, kendilerini izleyen topluluğa öğrendikleri namaz ve Kur’an surelerinden bir bölümünü önce tek tek sonrasında, toplu olarak okurken, ilahiler de seslendirdi.

Törenin sonunda ise törene katılan protokol, kampanyadan tablet bilgisayar ve MP3 kazanan öğrencilere ödüllerini verdi.

  İlgili Başlıklar
Tatilde camiye giderek bilgisayar kazandılar
Aladağ’da meşale gösterili kayak (video)
İlahiyatçı Yazar Ali Küçük, Derbentlilere Konferans Verdi Konferans (TV)
Konferans-2 (tv)
Belediyemizin Çalışmaları
Derbent'ten 24 saat Canlı Yayın
Peynir saklanan mağara (Video Haber)
Gelsin sıcak çaylar (Video Haber)
Derbent'te kar esareti (Video Haber)
Aladağ kayak merkezi olmalı (Video Haber)
Derbent ve Düzlem
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz