Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Belediye-tv
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
“Aladağ, Türkiye’nin gözbebeği olacak”
Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Anadolu’nun Kış Sporları Merkezi olması için

 çalışma başlatılan Aladağ’ın hem Konya’nın hem de Türkiye’nin gözbebeği olacağını söyledi.

Selvi, Türkiye Kayak Federasyonu Konya İl Temsilcisi Zarif Yıldırım ile birlikte Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar’ı makamında ziyaret etti. Burada Konya’nın Kayak Merkezi olması için çalışma yürütülen Aladağ konusundaki son gelişmeleri değerlendiren Selvi, Konya’da bir ilkin gerçekleştirildiğini belirterek, “Türkiye Federasyonu Kayak İl Temsilcimiz Konya’da yoktu. Şimdi il temsilciliğimiz olduğuna göre, kayak tesisimizin de olmasına az kaldı”dedi.

İl Genel Meclisi yatırım programına alınan Aladağ Kayak Merkezi Projesi’nin tüm altyapısının hazır olduğunu ve hayata geçirilmesi konusunda önemli mesafeler alındığını vurgulayan Selvi, şu değerlendirmeyi yaptı:

İl Özel İdaremiz yatırımında olan bu merkezimizin inşallah yolunu da tesisler yapılmadan açacağız. Şimdiden insanlarımız kayak yapmaya gidiyor. Yolu açıldıktan sonra bunun daha çok olacağını düşünüyoruz. Ve bir an evvel bu projenin bu yıl başlaması ile ilgili her türlü girişimimiz şu anda devam ediyor. Belediye Başkanımızla beraber bu süreci hep beraber biz de takip ediyoruz. Hedeflediğimiz gibi bu merkezin Konya’ya, ülkemize kazandırılmasını çok önemsiyoruz. Derbent Aladağ Kayak Merkezi önemli bir merkez olacak. Hem Konya’nın, hem de Türkiye’nin gözbebeği bir kayak merkezi olacak. Bunun zaman içerisinde uluslar arası anlamda da değerlendirileceğini düşünüyor ve biliyoruz. Bu proje, turizm organizasyonlarının yapılmasına da imkan sağlayacak. Konyamıza da çok ciddi bir katma değer katacaktır. Derbent zaten ‘marka ilçe’ diyoruz. Bu kayak merkezi ile bu tescil edilecek.”

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ise, Türkiye Kayak Federasyonu Konya İl Temsilciliğine atanan Zarif Yıldırım’ı tebrik etti. “Kayak temsilcimiz varsa, kayak tesislerimizin de bir an önce yapılması gerekiyor”diye konuşan Acar, “İl Genel Meclisi Başkanımız bu konuda sağolsun hep sıkıntılı zamanda gereken neyse onu yapıyor. Özel İdare adına gerekeni yapıyor. Şimdiden kayak yapmak için gelenler için ‘bu 5 kilometrelik yolun asfaltla kaplanmasını yapalım’ dedi. Daha sonra ise gidişli-dönüşlü daha kaliteli bir turizm yolu yapılarak, daha tesisler yapılmadan önce Aladağ kayakçılarla dolmaya başlayacak. Biz bu konuda çok heyecanlıyız. Ve çok memnunuz. Derbent’in bu saklı ve gizli güzelliğini Konya’ya ve İç Anadolu’ya, hatta Türkiye’ye açmış olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.”dedi.

**

Kayak Federasyonu Konya İl Temsilciliği’ne Yıldırım atandı

 

Türkiye Kayak Federasyonu Konya İl Temsilciliği’ne beden eğitimi öğretmeni Zarif Yıldırım atandı.

Selçuklu Anadolu Lisesi’nde beden eğitimi olarak görev yapan Zarif Yıldırım, Konya’da göreve başlayan Türkiye Kayak Federasyonu’nun ilk temsilcisi oldu.

Yapılan görevlendirmenin ardından bir açıklamada bulunan Yıldırım,  önümüzdeki süreçte ulusal ve uluslar arası yarışmalarda bölgeyi temsil edecek ekipleri oluşturmanın çabasını göstereceklerini söyledi.

Konya’da kayak merkezi olmaya hazırlanan Aladağ’ın zirvesindeki karın kalitesinin son derece mükemmel olduğunu belirten Yıldırım, 2 bin 400 metre yükseklikteki bu beyaz örtünün yeni süreçte kendilerine olimpik yarışmalar için de zemin hazırlayacağını kaydetti.

ıklamasında, kayak sporları ile ilgili Avrupa Birliği (AB) çerçevesinde bir proje hazırlığı içerisinde yer aldıklarını belirten Yıldırım, “Norveç ve İsveç biliyorsunuz kuzey disiplininde son derece önemli bir etken. Alp disiplininde ise İtalya ve İsviçreli ekiplerle ve federasyonlarla görüşüyoruz. Onlarla güzel bir projemiz olacak. Önümüzdeki süreçte bunları çok güzel bir şekilde değerlendireceğiz”ifadesini kullandı. 

  İlgili Başlıklar
Aladağ Kayak Merkezi
“Aladağ, Türkiye’nin gözbebeği olacak”
Kosgeb ve Tarım Müdürlüğü Konferans (tv)
Kosgeb Konferansİkinci Bölüm Tv
2010 Yılı Birim Müdürleri Çiğ köfte (tv)
Sigara bırakan arkadaşlara takdir belgesi verildi(tv)
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz