Ana Sayfa Bilgi Edinme Beyaz Masa İletişim E-Ödeme
   
Derbent Belediyemiz Başkan Meclis Kurumsal DerbentTv İlanlar Foto galeri E-Belediye Etkinliklerimiz Beyaz Masa
Ana Sayfa  >  Belediye Haberleri
İnteraktif Menü
Derbent
Belediyemiz
Başkan
Nikah İşlemleri
DerbentTv
Sık Sorulan Sorular
Haberler
Foto galeri
Kültürümüz
Bilgi Edinme
Etkinliklerimiz
Mobese Kamera İzle
Hizmet Standartı
 
 
Aladağ’a turizm yolu için çalışma başlatıldı
Konya’da, kış sporları merkezi olmaya hazırlanan Aladağ’a turizm yolu yapılacak.

 

Derbent İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar ve Kayak Federasyonu Konya İl Temsilcisi Zarif Yıldırım, Konya İl Genel Meclisi Ali Selvi’yi makamında ziyaret ederek, hayata geçirilmesi için çalışma başlatılan Aladağ Kış Sporları Merkezi Projesi’ne ve Derbent ilçe merkezi ile Aladağ arasındaki 5 kilometrelik turizm yolunun asfaltlanması konusunda verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Aladağ deyince artık kayak faaliyetleri ve kayak merkezinin birbiriyle özdeşleştiğini belirterek, “Konyamız için çok önemli bir hayati proje olduğunu düşünüyoruz. Konya’ya yeni bir açılım getirecek. Gerek alternatif turizm kapsamında, gerekse sportif manada oradaki kayak sporlarının yapılacağı alanları düşündüğümüz zaman Konya ülkemizin tam da merkezinde önemli bir kış sporu merkezi ve turizm şehri haline geliyor. Bu konudaki kararlı çalışmalar sürüyor. Aladağ’a ulaşımla ve yol konusuyla ilgili İl Özel İdaremiz ekipleri bir çalışma başlattı. Buranın yol ağına alınarak yapılması konusunda çalışmalarımız var. Bununla beraber inşallah planlanmış olan yaklaşık maliyeti konusundaki çalışmalar devam ediyor. Taslak bir proje doğrultusunda planlanmış olan projenin de İl Özel İdaremizin yatırım programında olduğunu ve bunun artık yavaş yavaş taslaktan, uygulanabilir projeler hazırlandıktan sonra da performans planına dahil edilmesiyle ilgili yine altyapı çalışmalarımız sürüyor.”dedi.

Bu projeyi çok önemsediklerini ve Aladağ’ın ülkedeki birçok kayak merkezinden daha verimli, kayak yapmaya elverişli olmayan hiçbir şeyin olmadığının altını çizen Selvi, “Ülke ve Konya turizmi noktasında da çok önemli katkıları olacak. Bu vesileyle Derbent ve civarı da Konyamızın zaten merkez ilçesi olacak, bir cazibe merkezi haline gelecek. Konyamız için hayırlı olsun. Derbent Belediye Başkanımız ve Kayak Federasyonu İl Temsilcimizle birlikte bu süreci takip ediyoruz. Konyamız önemli bir eser kazanıyor ve önemli bir turizm değerine sahip oluyor” diye konuştu.

  İlgili Başlıklar
Emlak Vergilerinde Son Gün
Derbent Heyetinden DSİ Bölge Müdürü Çınar'a ziyaret
GELECEĞİN DERBENT’İNİ İMAR İÇİN BAKANLIKTAN DESTEK TALEBİ
Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı.
Teşekkür mesajı
AK Parti Derbent belediye meclis üyesi adayları açıklandı.
AK Parti Derbent belediye meclis üyesi adayları açıklandı.
Belediye Başkanımız Hamdi ACAR seçim çalışmalarına bugün başladı.
Belediye Başkanımız Hamdi ACAR'ın başkan adaylığı resmen açıklandı.
Derbent’te yaylalar medeniyetle buluştu
MUHTARLARLA TOPLANTI
ALADAĞ GÖL PARKI Çalışmaları
Belediye Başkanımız esnaflarımızı ziyaret etti.
Belediye Kültür Merkezinde ‘anne baba eğitimi’ konulu seminer düzenlendi
Aladağ’a turizm yolu için çalışma başlatıldı
 
Etkinlik ve Duyurular Takvimi
Kamuoyu - Araştırma

Internet sitemizi nasıl buldunuz?

Oy Kullan Sonuçlar
Bağlantılar
Reklam - Bildiri Panosu

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "E-BELEDİYECİLİK HİZMETİ" Projesi kapsamında E-Belediyecilik Hizmet Portalı hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Derbent Belediyesi’ne aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz. Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz